Festivāls

Komēta ir brīvdabas festivāls, sociāls un kultūras eksperiments, kas aicina ieraudzīt neredzamo un praktizēt brīvību, baudot mūziku, dejojot, piedaloties lekcijās un darbnīcās, iesaistoties cirka performancēs un sarunās. Svētdienā festivāls būs atvērts bezmaksas ikvienam, ar īpašu uzsvaru uz vietējām kopienām, senioriem un ģimenēm ar bērniem.

Festivāla Komēta mērķis ir atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni kā kultūras un domāšanas vietu un rosināt publiskas diskusijas par tā nākotnes attīstības vīzijām.

Daugavgrīvas cietoksnis ir vienīgā šāda veida fortifikācijas būve un viens no ievērojamākajiem militārā mantojuma objektiem Latvijā un unikāls valsts nozīmes kultūras piemineklis, kura pirmsākumi attiecināmi jau uz 17.gadsimtu, bet kurš gadiem ilgi ticis pamests novārtā, un tā ilgtermiņa attīstība nav bijusi nevienas institūcijas prioritāšu augšgalā, lai gan tās atzīst, ka cietoksnis jāsaglabā, pirmkārt, valsts īpašumā un otrkārt – kā kultūras mantojuma objekts.

Kopš 2014. gada cietokšņa idejiskajā atdzimšanā un tā apsaimniekošanā ir aktīvi iesaistījusies biedrība Bolderājas grupa un dzīvību cietoksnī paretam ienesušas arī citas nevaldības organizācijas ar koncertiem, filmu vakariem, Baltās nakts un Muzeju nakts pasākumiem, taču atsevišķajiem pasākumiem līdz šim nav bijis vajadzīgās jaudas pievērst plašu sabiedrības uzmanību cietoksnim un rosināt diskusijas par tā ilgtermiņa attīstību.

Mēs uzdrīkstamies domāt, ka reiz cilvēki būs kas vairāk par šīs planētas patērētājiem un piesārņotājiem. Mēs gribam mācīties no dabas, kur viss ir līdzsvarā. Mēs gribam dzīvot mierā un harmonijā ar Zemi.

  • Nē vienreizlietojamai plastmasai un atkritumiem

Dabā nav atkritumu. Mēs gribam izmantot šo kā iedvesmu festivāla radīto atkritumu apsaimniekošanai. Mēs šķirojam atkritumus. Izvairāmies radīt atkritumus, izmantojot vairākkārt lietojamas plastmasas glāzes un papīra šķīvjus. Un mēs turpat uz vietas no kritušajām lapām un pārtikas atkritumiem veidojam kompostu.

  • Ekoloģiska pārtika

Prāta ekoloģija sākas vēderā. Mūsdienās pārtikas ražošana ir viens no lielākajiem vides piesārņojuma radītājiem un mēs gribam cīnīties ar šo izaicinājumu, piedāvājot pārtiku, kas ir ražota bez pesticīdiem un sintētiskajiem mēslojumiem, un pārtiku, kuru audzējuši vietējie zemnieki. Mūsu misija ir pabarot cilvēkus, vienlaikus rūpējoties par zemniekiem un lauku attīstību, dzīvnieku labklājību, mūsu pašu un šīs planētas veselību. Mūsu pamatvērtības attiecībā uz pārtiku: vesela vide, veseli augi, veseli dzīvnieki un veseli cilvēki.

  • Investīcijas salas infrastruktūrā

Mēs darām visu, lai uzbūvētu nevis iznomātu; mūsu infrastruktūra ir būvēta no otrreiz pārstrādātiem vai ziedotiem materiāliem, tā lai skatuves, tualetes, dušas utt. var tikt izmantotas citiem pasākumiem, ko rīko vietējā kopiena, kā arī atvieglotu nākamo Komētas festivālu uzbūvi.

  • Dzīvošana uz salas

Uzcel savu telti , kur vien vēlies, vai izīrē treileri cirka ciemā. Uz salas būs nodrošinātas mantu glabāšanas iespējas un duša.

  • Sabiedriskais transports

Mēs aicinām ikvienu ierasties ar sabiedrisko transportu vai dalīt taksometru. Braukt ar velosipēdu uz festivālu ir samērā bīstami, jo vienīgais ceļš, kas salu savieno ar Rīgu ir šaurs un ar intensīvu satiksmi. Festivāla teritorijā automašīnas nav atļautas, autostāvvieta atrodas 10 minūšu gājienā no salas.

  • Bez reklāmām

Kad bija pēdējā reize, kad tu četras dienas neredzēji nevienu reklāmu? Festivāla teritorijā nebūs reklāmas banneru. Saviem atbalstītājiem pateiksim paldies mājas lapā un drukātajos materiālos.

  • Salas sakopšana

Katru gadu mēs rīkojam divas vai vairāk talkas teritorijas sakopšanai, iesaistot vietējos iedzīvotājus un uzņēmumus. 2016. gadā vairāk nekā 250 cilvēku ziedoja vismaz vienu dienu salas sakopšanai.