Festivāls

Komēta ir unikāls brīvdabas festivāls – sociāls un kultūras eksperiments trīs dienu garumā, kas aicina praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules, atrodoties uz salas Daugavgrīvas cietoksnī.

KOMĒTAS PAMATPRINCIPI

Mēs uzdrīkstamies domāt, ka reiz cilvēki būs kas vairāk par šīs planētas patērētājiem un piesārņotājiem. Mēs gribam mācīties no dabas, kur viss ir balansā, tāpēc mēs cenšamies veidot Komētu saskaņā ar šiem principiem:

Rūpes un atbildība par vēsturisko cietoksni

– Katru gadu komētieši kopā ar Bolderājas grupu un daudziem brīvprātīgajiem organizē  vairākas talkas cietokšņa saglabāšanai un teritorijas sakopšanai.

– Festivāla laikā mēs aicinām ikvienu sajust cietokšņa īpašo atmosfēru un pavadīt laiku cieņā pret apkārtējo vidi.  

– Rūpēs par vēsturisko apkārtni un mūsu viesu, kā arī mūsu pašu brīvību, Festivāls Komēta tiek aizvadīts bez reklāmām. Kad bija pēdējā reize, kad tu trīs dienas neredzēji nevienu reklāmu?

Mazāk saražotu atkritumu

– Mēs pēc iespējas mazāk radām atkritumus un šķirojam tos, ko saražojam.

– Mēs cenšamies nelietot plastmasas iepakojumu, tādēļ festivālā nav nopērkams ūdens pudelēs. Tomēr mēs uzskatām, ka dzeramā ūdens pieejamība ir viena no būtiskākajām cilvēktiesībām, tāpēc mēs sagādāsim jums to par brīvu, iepildāmu līdzpaņemtajā traukā – vairākkārt lietojamā pudelē vai krūzē.

– Kā samazināt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu? Mēs iedrošinām ikvienu ierasties ar sabiedrisko transportu vai apvienoties kopīgam braucienam ar draugiem vai ģimeni.

Vēlreiz izmantojami materiāli

– Komētas infrastruktūra (skatuves, tualetes, dušas, u.c.) cik vien iespējams tiek būvēta no otrreiz izmantotiem un /vai ziedotiem materiāliem, lai tos varētu izmantot citiem pasākumiem, ko rīko vietējā kopiena, kā arī lai atvieglotu nākamo Komētas festivālu uzbūvi.

Prāta ekoloģija sākas vēderā

– Mūsdienās pārtikas ražošana ir viens no lielākajiem vides piesārņojuma radītājiem, tādēļ mēs cenšamies piedāvāt bioloģiski un vietēji ražotu sezonālu pārtiku.

– Lopkopības produktu ražošanai ir viena no visnelabvēlīgākajām ietekmēm uz planētu un vidi, tāpēc Komēta ir brīva no gaļas. Festivāls ir lieliska iespēja, lai trīs dienu garumā, izmēģinātu veģetāru vai vegānisku uzturu un nogaršotu daudz garšīgu, sātīgu un veselīgu ēdienu, kas sniegs enerģiju un prieku.

Mēs ticam, ka kopā mēs veidojam kaut ko vairāk par festivālu. Mēs ticam, ka Komēta kļūst par mūsu brīvības rituālu, ar ko apceļot zemeslodi un izsapņot jaunu pasauli.