Festivāls

Komēta ir kosmisks kultūras festivāls, kas šogad Daugavgrīvas cietoksnī notiks jau piekto gadu. Trīs dienu garumā, no 31. jūlija līdz 2. augustam, mēs aicinām tevi praktizēt prāta brīvību, klausoties lekcijās un piedaloties darbnīcās, dejojot un baudot mūziku no visas pasaules. Komēta ir sabiedriska, kaislīga un mītiska pieredze, kur mūzika, māksla un mēs esam līdzsvarā ar dabu.

Turpinot ideju par festivāla ilgtermiņa mērķi – atdzīvināt Daugavgrīvas cietoksni un tai pieguļošās apkaimes kā kultūras un domāšanas vietu, Komēta šovasar cietoksnī rīkos vēl trīs papildus pasākumus:

25. jūlijā KOMĒTAS AKADĒMIJA

Komētas Akadēmija ir vieta domu eksperimentiem, dzīvām diskusijām un aizliegto jautājumu uzdošanai. Šeit ar darbnīcu, lekciju un dažādu sarunu palīdzību mēs kopīgi domāsim par to ko nozīmē dzīvot sabiedrībā, uzņemties atbildību un veidot attiecības vienam ar otru, kas balstās savstarpējā cieņā, pieņemšanā un novērtēšanā. Šeit mēs mācīsimies kā atjaunot saiknes pašiem ar sevi, savām sajūtām un citām dzīvām būtnēm. Šī gada Akadēmijas vadošā tēma ir “ķermenis”. Programma tiks publicēta drīzumā.

BEZ IEEJAS MAKSAS!

8. augustā KOMĒTAS KOPIENAS DIENA

Aicinām kopīgi izsapņot Daugavgrīvas cietokšņa nākotni, izzināt tā vēsturi, svinēt un atdzīvināt cietoksni kā kultūras, domāšanas un kopienas vietu. Tā ir diena, kurā satikties pāri paaudzēm, valodām, interesēm un iepriekšējām pieredzēm. Veidot jaunas, kopīgas, kultūras un mākslas norisēs sakņotas pieredzes, kas stāv pāri atšķirībām, vienlaikus ļaujot saglabāt katram savu identitāti. Īpaši aicinām vietējo apkaimju iedzīvotājus, ģimenes ar bērniem un seniorus! Programma tiks publicēta drīzumā.

BEZ IEEJAS MAKSAS

GALVENIE KOMĒTAS PAMATPRINCIPI

Mēs uzdrīkstamies domāt, ka reiz cilvēki būs kas vairāk par šīs planētas patērētājiem un piesārņotājiem. Mēs gribam mācīties no dabas, kur viss ir līdzsvarā, tāpēc mēs Komētu radām saskaņā ar šiem principiem:

Rūpes un atbildība par vēsturisko cietoksni

– Katru gadu komētieši kopā ar Bolderājas grupu un daudziem brīvprātīgajiem organizē  vairākas talkas cietokšņa saglabāšanai un teritorijas sakopšanai.

– Rūpēs par vēsturisko vidi un mūsu viesu, kā arī mūsu pašu brīvību, Festivāls Komēta tiek aizvadīts bez reklāmām. Kad bija pēdējā reize, kad tu trīs dienas neredzēji nevienu reklāmu?

Mazāk saražotu atkritumu

– Mēs pēc iespējas mazāk radām atkritumus un šķirojam tos, ko saražojam.

– Mēs cenšamies nelietot plastmasas iepakojumu, tādēļ festivālā nav nopērkams ūdens pudelēs. Tomēr mēs uzskatām, ka dzeramā ūdens pieejamība ir viena no būtiskākajām cilvēktiesībām, tāpēc Komētā tas būs pieejams bez maksas, iepildāms līdzpaņemtajā traukā – vairākkārt lietojamā pudelē vai krūzē, kas aizlienēta no Komētas trauku bibliotēkas.

– Jā, trauku bibliotēka – lai samazinātu vienreiz lietojamo galda piederumu patēriņu, mēs esam parūpējušies par skaisti izveidotu trauku bibliotēku – paņem trauku, ēdamrīku, ieturi maltīti, nomazgā un atliec atpakaļ.

– Kā samazināt savu ekoloģiskās pēdas nospiedumu? Mēs aicinām ikvienu ierasties ar sabiedrisko transportu vai kopīgi dalīt taksi ar draugiem vai ģimeni.

Vēlreiz izmantojami materiāli

– Komētas infrastruktūra (skatuves, tualetes, dušas, u.c.) cik vien iespējams tiek būvēta no otrreiz izmantotiem un /vai ziedotiem materiāliem, lai tos varētu izmantot citiem pasākumiem, ko rīko vietējā kopiena, kā arī lai atvieglotu nākamo Komētas festivālu uzbūvi.

Prāta ekoloģija sākas vēderā

– Mūsdienās pārtikas ražošana ir viens no lielākajiem vides piesārņojuma radītājiem, tādēļ mēs cenšamies piedāvāt bioloģiski un vietēji ražotu sezonālu pārtiku.

– Lopkopības produktu ražošanai ir viena no visnelabvēlīgākajām ietekmēm uz planētu un vidi, tāpēc Komēta ir brīva no gaļas. Festivāls ir lieliska iespēja, lai trīs dienu garumā izmēģinātu veģetāru vai vegānisku uzturu un izmēģinātu daudz garšīgu, sātīgu un veselīgu ēdienu, kas sniegs enerģiju un prieku.

Mēs ticam, ka kopā mēs veidojam kaut ko vairāk par festivālu. Mēs ticam, ka Komēta kļūst par mūsu brīvības rituālu, ar ko apceļot zemeslodi un izsapņot jaunu pasauli.